Yunnan green FOP

Chińska herbata Yunnan green FOP określana jest czasami mianem herbaty powszedniej gdyż pije się ją jako napój dobry na każdą okazję. Smak ma wręcz stereotypowy, którego spodziewalibyśmy się po zielonej herbacie. Jest on też przyjemnie łagodny. Susz na Yunnan green FOP przygotowuje się z pierwszych i drugich liści herbaty. Dodawane jest do niego trochę srebrnych tipsów.

Lekkość smaku i aromatu herbata zawdzięcza miejscu swojego powstania – prowincji Yunnan, od której bierze także swoją nazwę. W języku mandaryńskim nazwa ta oznacza chmury z południa lub południowe obłoki. Krzewy rosnąc na dość wysokich zboczach górskich wytwarzają w swoich liściach znakomite połączenie substancji, które potem są uwalniane w czasie parzenia. Legenda głosi, że to właśnie w prowincji Yunnan zebrano pierwsze listki herbaty.

Yunnan Green FOP parzy się praktycznie w ten sam sposób co inne zielone herbaty czyli w podgrzanym naczyniu, przez 2-4 minut zalewając jedną łyżeczkę suszu na filiżankę a dwie na szklankę. Różnica polega tylko na temperaturze przygotowywania naparu gdyż producenci tej odmiany zielonej herbaty zalecają by była 5 stopni wyższa niż zwykle czyli osiągała temperaturę 85 stopni Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

97 − 94 =