Świąteczna Gwiazdka Ceylon OPA

Świąteczna Gwiazdka Ceylon OPA to mieszanka z serii Świątecznych Gwiazdek tworzonych na podstawie różnego rodzaju suszu specjalnie z myślą o świętach. Już po tym wstępie można się domyśleć, że zawierała ona będzie takie składniki by jej smak i aromat wspaniale współgrał z Bożym Narodzeniem.

I nie będzie to przekonanie błędne. W Świątecznej Gwiazdce znajdziemy płatki róż i goździki, które zapewnią wspaniały zapach w całym domu w czasie parzenia oraz liście malin, migdały i suszone skórki pomarańczy budujące razem charakterystyczny, świąteczny smak dla całej rodziny.

Podstawą mieszanki jest cejloński susz opa. Jego charakterystyczną cechą jest rześkość, dzięki której nikt pijący Świąteczną Gwiazdkę nie zaśnie nad filiżanką mimo błogiej, świątecznej atmosfery i słodkawego smaku napoju.

Cejlońska zielona herbata, tak jak i wszystkie inne jej odmiany, wymaga parzenia w temperaturze nie przekraczającej 80 stopni Celsjusza gdyż w wyższe jej wartości doprowadzą do uszkodzenia wielu substancji smakowych, które po prostu ulegną zniszczeniu i stracimy je bezpowrotnie.

Czas parzenia też nie powinien być długi. 3-4 minuty to optimum. Krótsze zaparzanie nie pozwoli w pełni delektować się smakiem dodatków w mieszance lecz każda dodatkowa minuta spowoduje, że zielona herbata będzie stawała się coraz bardziej gorzka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − = 5