Uspokajająca

Mieszanka Uspokajająca oparta jest o herbatę uzyskiwaną z czerwonokrzewu afrykańskiego – Rooibos. Jest to herbata bezteinowa więc nie powoduje rozbudzenia. Dodatkiem do niej jest mająca wspaniałe działanie kojące nerwy melisa. Do smaku dodane są także: skórka róży i pomarańczy oraz hibiskus. Połączenie to daje nam napar delikatnie ziemisty, co zawdzięczamy podstawie, bardzo aromatycznie i delikatnie słodki. Już po kilku łykach odczuwa się wspaniałe ukojenie.

Większość plantacji Rooibos znajduje się RPA i krajach ościennych. Jej wyróżnikiem jest niemal całkowity brak teiny co czyni z niej znakomity wybór dla osób unikających wszelkich substancji podnoszących ciśnienie lub po prostu pobudzających. Rooibos jest też bardzo bogata w potas i magnez. Są to pierwiastki o szerokim spektrum działania. Dla układu nerwowego są elementem uspokajającym, który pomaga przy zaburzeniach snu i nadciśnieniu. Żelazo, potas i wapń również zawarte w herbacie pomagają z kolei na wszelkie problemy ze strony układu pokarmowego jak niestrawność, wzdęcia czy refluks żołądka. Bardzo często poleca się ją też osobom przeziębionym i cierpiącym na grypę ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

Podstawową metodą zaparzania jest zwykłe jej zalanie wrzątkiem w czajniczku i odczekanie kilku minut. Rooibos świetnie znosi wysokie temperatury więc jeśli mamy taką możliwość i odpowiednią motywację to możemy czajniczek w trakcie parzenia wstawić do rozgrzanego piekarnika. Da to bardziej wyrazisty napar. Herbatę można też przygotować w wersji mrożonej zalewając 3 łyżki stołowe suszu litrem wody, zaparzając i studząc napój a następnie pod dodaniu do niej dużej łyżki miodu i soku z połowy cytryny, wstawić do lodówki. Pić po odpowiednim schłodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

22 − 12 =