Duch puszczy

Duch puszczy to mieszanka polecana na przeziębienia, oparta na południowoafrykańskiej herbacie Rooibos, do której dodano masę różnego rodzaju owoców leśnych. Bardzo mocno wyczuwalna jest poziomka. Dla poprawienia smaku dołożono także płatki hibiskusa i suszone maliny. Efekt jest równocześnie słodki i lekko kwaśny.

Rooibos, ten mało znany w naszym kraju gatunek herbaty, produkowany jest z liści czerwono krzewu afrykańskiego. Większość plantacji znajduje się RPA i krajach ościennych. Jej wyróżnikiem jest niemal całkowity brak teiny co czyni z niej znakomity wybór dla osób unikających wszelkich substancji podnoszących ciśnienie lub po prostu pobudzających. Rooibos jest też bardzo bogata w potas i magnez. Są to pierwiastki o szerokim spektrum działania. Dla układu nerwowego są elementem uspokajającym, który pomaga przy zaburzeniach snu i nadciśnieniu. Żelazo, potas i wapń również zawarte w herbacie pomagają z kolei na wszelkie problemy ze strony układu pokarmowego jak niestrawność, wzdęcia czy refluks żołądka. Bardzo często poleca się ją też osobom przeziębionym i cierpiącym na grypę ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

Napój przygotowujemy zalewając łyżkę suszu na szklankę gotowego naparu lekko ostudzonym wrzątkiem i parzymy przez 10 minut przed podaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1