Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus na nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie lub podrażnienia po goleniu to nie jedyne powody, dla których warto skorzystać z depilacji laserowej. Depilacja laserowa to nowoczesne rozwiązanie polecane każdej kobiecie, dla której pielęgnacja, zdrowa pewność siebie i optymalizacja codzienności jest ważna. Światło laserowe niszczy mieszki włosowe, dzięki czemu skóra przez wiele lat może cieszyć się wyjątkową gładkością. Bez zaczerwienień, przecięć i strupów. Bez codziennego pamiętania o depilacji, która często zabiera nie tylko czas, ale i…nerwy. Przekonujemy się o tym szczególnie wiosną i latem, kiedy ciepłe promienie słońca pozwalają na odkrywanie nóg, plażowanie i opalanie. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Jakie korzyści z niej płyną? I jakie zagrożenia?

DEPILACJA LASEROWA – DZIAŁANIE

zabieg depilacji laserowej nógZanim przejdzie się do właściwego usuwania włosów laserem, na skórze pacjentki przeprowadzana jest tak zwana próba laserowa. Dzięki temu natychmiastowo poznajemy reakcję skóry na takie działanie i upewniamy się, że owłosienie może być usunięte za pomocą metody laserowej. Melanina ukryta w meszku włosowym pochłania następnie światło laserowe. W związku z tym, że włosy rosną w różnym czasie, o skuteczności zabiegu zadecyduje jego kilkukrotne powtórzenie. Ważną częścią zabiegu jest też chłodzenie – to dzięki niej skóra utrzymana zostaje w odpowiedniej temperaturze.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: +48 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA – NAJCZĘSTSZE MITY

Tak jak wiele zabiegów estetycznych i medycznych, depilacja laserowa wiąże się z powstawaniem mitów. Najczęstsze, zupełnie niezgodne z prawdą to:

 • Niebezpieczeństwo dla skóry – Ingerencja światłem lasera wywołuje wątpliwości co do zachowania pełnego zdrowia skóry. Niepotrzebnie. Laserowe usuwanie owłosienia jest całkowicie bezpieczne, nie uszkadza nawet tych najbardziej wrażliwych miejsc – jak pachy czy okolice bikini.
 • Bolesność podczas zabiegu – Tak jak gastroskopia nie boli, a wywołuje jedynie dyskomfort, tak też depilacja laserowa w zależności od indywidualnej wrażliwości może wywoływać poczucie dokuczliwości. Nie jest to jednak ból. Odczuwany dyskomfort u większości pacjentek nie jest też zbyt uciążliwy.
 • Jasnych włosów nie można usunąć – Współczesny sprzęt umożliwia depilację każdego koloru włosów, dlatego myślenie, że jest to zabieg przeznaczony wyłącznie dla kobiet o ciemnym owłosieniu, jest oczywiście błędem.
 • Laserowe usuwanie owłosienia to bardzo długi zabieg – Nie w każdym przypadku! Depilacja owłosienia na nogach może, co prawda, zająć około jednej godziny, natomiast czas usuwania włosów z innych miejsc waha się pomiędzy 20 a 30 minutami. Jeśli po takim czasie, nie musimy każdego dnia martwić się o depilację, to chyba wcale nie tak długo, prawda?

Zapraszamy do dalszej lektury na następującej stronie: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ ZAGROŻENIA?

Istnieje przede wszystkim czas przygotowania! Zachowanie zasad jakie temu towarzyszą jest ważne. Podobnie po depilacji laserowej, warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie ostrożności. Depilacji laserowej nie przeprowadza się z dnia na dzień. Każdy zabieg powinno poprzedzać kilkutygodniowa rezygnacja z depilacji woskiem czy wyrywania włosów pesetą. Na około tydzień przed laserem zakazuje się też korzystania z wszelkiego rodzaju peelingów. Zgolić włosy trzeba natomiast koniecznie w dzień zabiegu, przed poddaniem się próbie laserowej. Po wyjściu z salonu warto zadbać o właściwą pielęgnację i unikanie działania promieni słonecznych. Poza tym, laserowe usuwanie owłosienia nie powinno być podejmowane przez kobiety w ciąży lub te, które wróciły z ciepłych wakacji z mocno opaloną skórą. Naturalnym zagrożeniem są też infekcje (zarówno grzybiczne, jak i wirusowe) przebyte w miejscach, z których chcemy się pozbyć owłosienia.

11 replies on “Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus na nadmierne owłosienie”

 1. Sandi pisze:

  Depilacja szybka i bezbolesna, przynajmniej u mnie tak byłoa a potem można się cieszyć efektami bardzo, bardzo długo.

 2. Lumena27 pisze:

  Jeny ja mam takie podrażnienia po goleniu pach, że taka depilacja laserowa to byłoby spełnienie marzeń…

  • felicia4 pisze:

   No to śmiało śmigaj 🙂 Depilacja laserem nie jest aż taka droga jak się wydaje, a w niektórych gabinetach można rozbić koszta na raty.

  • toxima pisze:

   Ohhh te podrażnienia po goleniu pod pachami… Też tak mam. Ciągłe szczypanie i swędzenie, a używanie dezodorantu to jakiś dramat. Sama się nakręciłam na tą depilację laserem 😀

 3. ostrzegam pisze:

  Ludzie, nie boicie się efektów ubocznych depilacji laserowej? Wiecie jakie są przeciwwskazania do depilacji? W gabinecie Wam nie powiedzą takich rzeczy.

  • guanoapes pisze:

   A to zaskakujące, bo jak ja byłam w gabinecie to poznałam wszystkie przeciwwskazania do depilacji i dowiedziałam się, że jako cukrzyk nie powinnam wykonywać zabiegu 🙂

   • nortuna pisze:

    Dokładnie, w porządnym gabinecie nie wypuszczą Cię dopóki nie zapoznasz się dokładnie z wszystkim przeciwwskazaniami do depilacji, a efekty uboczne tych zabiegów są znikome.

 4. Romka62 pisze:

  Zawsze jak czytam o takich zabiegach medycyny estetycznej jak właśnie nadmierne usuwanie owłosienia laserem itp to się zastanawiam czy są jakieś inne aspekty tego zabiegu poza wyglądem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

29 − = 24