Depilacja laserowa Gdynia: dlaczego Vectus to najlepszy laser?

W dzisiejszych czasach, gdzie internet przesycony jest wizerunkiem idealnej sylwetki, a ludzie zaczęli coraz bardziej dbać o swoją kondycję i ciało, gabinety kosmetyczne również mają pełne ręce roboty. Wychodząc na przeciw klientom, powstają coraz to nowsze technologie i zabiegi ułatwiające utrzymanie pięknego i zdrowego ciała. To nie tylko medycyna estetyczna, która niweluje niedoskonałości, ale również popularna ostatnio depilacja laserowa, która jest hitem ostatnich lat na rynku kosmetycznym. Pozwala ona bowiem na całkowite i trwałe pozbycie się włosów z każdej partii ciała.

Zabieg depilacji laserowej Vectus

Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia, musimy być do tego odpowiednio przygotowani – nie tylko finansowo. Co prawda jest to inwestycja, która zaowocuje subtelnie gładkim ciałem na lata, ale warto przestrzegać kilku ważnych zasad przed umówieniem wizyty. W tym celu warto wcześniej skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką, która dany zabieg wykona, ponieważ może się okazać, że nasze ciało nie jest w pełni gotowe na taki rodzaj depilacji. Standardowe zasady, których warto się trzymać to:

  • należy absolutnie zrezygnować z opalania (tego tradycyjnego, jak i w solarium), przynajmniej na dwa tygodnie przed zabiegiem
  • miesiąc przed wizytą warto zrezygnować z całkowitej depilacji ciała i dokonać ją dopiero dzień przed zabiegiem
  • zalecane jest zrezygnowanie z kuracji doustnej retinoidami, jak i w postaci maści już na pół roku przed
  • po zastosowaniu samoopalaczy, możliwa jest depilacja laserowa jedynie po ustąpieniu opalenizny

Co ważne, dzięki bezpieczeństwu lasera, możliwe jest także usunięcie włosków z miejsc intymnych szybko i niemal bezboleśnie.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Sam zabieg usuwania owłosienia nie jest skomplikowany i przebiega w miarę bezboleśnie i szybko. W dobrych gabinetach kosmetycznych przeprowadzany jest najpierw wywiad z pacjentem, dotyczący ewentualnych przebytych chorób, alergii, stosowania używek, przyjmowania leków i tym podobne. Ważna jest również próba laserowa, przeprowadzona na małym fragmencie ciała, w celu sprawdzenia reakcji organizmu na tego typu zabiegi. Po pozytywnej weryfikacji stanu zdrowia i skóry pacjenta przeprowadza się właściwą depilację, polegającą na niszczeniu melaniny wraz z całym mieszkiem włosowym miejsce po miejscu. Laserowe usuwanie owłosienia nie przynosi od razu w pełni satysfakcjonujących efektów, ze względu na różnice we wzrastaniu włosów. Niektóre włosy są w fazie uśpienia, a jedynie te w fazie wzrostu reagują na światło lasera. Wizyty należy umawiać mniej więcej co 3-4 tygodnie przez około pół roku, w zależności od rodzaju włosa. Później wystarczą jedynie zabiegi przypominające raz na rok.

Laser Vectus oraz Czytnik Skintel - bezpieczna depilacja

Już teraz możesz wykonać depilację laserową w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Zalecenia po zabiegu depilacji laserem Vectus?

Prócz odpowiedniego przygotowania do zabiegu, warto stosować się do zaleceń lekarza po wizycie. Przede wszystkim należy zrezygnować z przegrzewania ciała, czemu nie służą na przykład gorące kąpiele lub sauna. Mowa tu również o opalaniu, które jest kategorycznie zabronione do dwóch tygodni po depilacji. Warto na ten czas również zrezygnować z basenu i kąpieli w chlorowanej wodzie, jak i przemywania ciała silnymi środkami z zawartością alkoholu. Dobrym wyjściem jest również odstawienie na jakiś czas zabiegów peelingujących i złuszczających naskórek.

Wydawać by się mogło, że depilacja jest dla wszystkich. Jednak laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem bardziej skomplikowanym niż golenie maszynką, czy depilatorem. Zabronione jest wykonywanie zabiegu u kobiet w ciąży i karmiących piersią; u osób, u których stwierdzony został nowotwór, lub u których występują nawracające infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne skóry.

Jak widać, zabieg laserowego usuwania włosów jest nie tylko uniwersalny,ale przede wszystkim bezpieczny i skuteczny. Wyjątkowa technologia i szybkość depilacji przyciągają coraz więcej pacjentów, którzy chcą pozbyć się niechcianego owłosienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 44