Depilacja laserowa – dowiedz się wszystkiego o efektach

Depilacja laserowa jest zabiegiem, dzięki któremu na stałe można usunąć problem pojawiającego się owłosienia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Jak więc z nich korzystać? Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserem, woskiem, czy golenie maszynką?
Co ile trzeba powtarzać? Czy mogą wrastać włoski? Czy może pojawić się zapalenie mieszków włosowych?
Depilacja laserem Po zakończeniu serii włosy nie odrastają Nie Nie
Depilacja woskiem Co około miesiąc Tak Rzadko
Golenie maszynką W zależności od wielu czynników: co dzień – co tydzień Rzadko Tak

Pływanie, letnie spacery, wyjazdy nad jezioro czy wszystkie inne aktywności, w których chcemy czuć się komfortowo, wymagają gładkiego ciała i perfekcyjnie usuniętego owłosienia – głównie u kobiet. Ten wymóg społeczny przekłada się na rzeczywistą pewność siebie.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE, KTÓRYCH SZUKASZDepilacja laserowa ciała.

Depilacje laserowa opinie ma zachęcające, ponieważ każda z kobiet marzy o pozbyciu się owłosienia na stałe. Aktualnie nie ma lepszego rozwiązania niż postawienie na laser. Satysfakcjonujące rezultaty można zobaczyć już na pierwszej wizycie, ale dla najdoskonalszego efektu, depilacja powtarzana jest 4-10 razy w odstępach 4-10 tygodni.

W usługach medycyny estetycznej dostępna jest depilacja laserowa bikini i okolic ramion, rąk, nóg, wąsika, szyi, karku, pośladek, brzucha, pleców. Praktycznie każde miejsce, w którym zmagamy się z owłosieniem może zostać poddane laserowi – nawet brodawki. Depilacja laserowa pach jest korzystna szczególnie na lato.

„Ważne jest skonsultowanie swoje sytuacji, ponieważ wyróżniamy znaczną grupę przeciwwskazań.” – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Tak jak wszystkie działania estetyczne na ciele człowieka wiążą się czasami z ryzykiem, tak samo ma depilacja laserowa. Przeciwwskazania to:

 • ciąża i okres laktacji.
 • świeża opalenizna.
 • infekcje bakteryjne, grzybiczne i wirusowe.
 • stany zapalne skóry.
 • zaczerwienienia, świąd, podrażnienia, wysypki.
 • wysuszony naskórek.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – POZBĄDŹ SIĘ KŁOPOTUDepilacja laserowa nóg.

Wrastające włoski są rzeczywiście kłopotliwe. Regularne golenie się depilatorem elektrycznym, jednorazową maszynką, woskiem czy plastrami, naturalnie wysusza skórę. Może też spowodować zapalenie mieszków włosowych. Wrastające włoski uwidaczniają się pod postacią czarnych, skręconych podskórnie kropek.

To wynik tego, że rosnące włosy są cienkie i nie mogą przebić się przez grubą, szorstką skórą ciała. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa – jej wykorzystanie powoduje zresztą, że nie trzeba obawiać się żadnych stanów zapalnych czy zranień. Każdy człowiek ma inną skalę pojawiania się nowych włosów – częstotliwość u jednych wymusi codzienne golenie, u innych będzie to np. raz w tygodniu. Pory wiosenno-letnie sprzyjają częstszemu łapaniu za domowe sposoby, bo chcemy korzystać z uroków słońca, wakacji, plażowania i bardziej skąpej garderoby.

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji genetycznych i hormonów. Wybór lasera jako nowej metody usuwającej owłosienie, pozytywnie oddziałuje jednak na każdego. Komfort stałej gładkości ciała dodaje pewności siebie i motywuje do działania. Jest też przede wszystkim bardziej przyjazny skórze, której nie drażnimy już w żaden sposób.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS – NAJLEPSZE NARZĘDZIE

Laser do depilacji Vectus jest ceniony przede wszystkim za:

 • swoją skuteczność.
 • zapewnienie bezpieczeństwa.
 • bezbolesność zabiegu.
 • możliwość dopasowania głowicy do wielkości depilowanego obszaru.
 • zastosowanie na każdym typie owłosienia.
 • zastosowanie na każdym kolorze i rodzaju skóry.
 • poświadczenie jakości na certyfikacie FDA.

Depilacja laserowa wymaga przygotowania, ale też szczególnej troski po przeprowadzonych zabiegach. Zaleca się używanie kremów nawilżających, zwłaszcza tych z dodatkiem Panthenolu. Trzeba unikać długich i gorących kąpieli w wannie, przebywania na słońcu bez ochrony w postaci filtrów, a także wizyt na pływalni czy w saunie. O dokładnych warunkach zarówno przygotowań, jak i środkach ostrożności już po 1 laserze, poinformuje specjalista z kliniki.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? – NIE, TO TYLKO DYSKOMFORT

Wszyscy pytają o to czy depilacja laserowa boli, ponieważ boją się bezpośredniego odczuwania działania lasera. Niepotrzebnie – zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia, ponieważ nie wyodrębnia się bólu w najogólniejszym ujęciu. Depilacja laserowa w indywidualnych przypadkach może rzeczywiście być problemowa i wiązać się z nieprzyjemnymi uczuciami. Jest to jednak sytuacja jednostkowa.

Na ciele człowieka są miejsca o naturalnie zwiększonej wrażliwości, stąd możliwość odczuwania większego dyskomfortu w okolicach bikini niż np. na plecach. Laserowa depilacja trwa, poza tym, kilka lub maksymalnie kilkanaście minut, co nie jest czasem długim i męczącym. Zresztą marzenia o efekcie sprawiają często, że pacjentki są bardzo cierpliwe i nie przejmują się ruchami głowicy.

3 replies on “Depilacja laserowa – dowiedz się wszystkiego o efektach”

 1. Jowita4 pisze:

  Powiedzcie mi, czy ta depilacja laserowa naprawdę działa? Czy zauważyłyście, że włoski już nie odrastają? Że jest ich mniej? Po jakiej ilości zabiegów to zauważyłyście? Mocno się nad tym zastanawiam, ale jednak koszty mnie przerażają..

  • atasa pisze:

   Jasne, że działa ale do całkowitego i długotrwałego efektu potrzeba co najmniej 4. zabiegów. No i wszystko zależy oczywiście od gęstości owłosienia, koloru włosa i innych czynników. Przeważnie depilacja laserowa usuwa owłosienie w 100% na kilka, kilkanaście miesięcy 🙂

 2. Syntiaaa pisze:

  Do depilacji laserowej namówiła mnie koleżanka. Poleciła mi klinikę medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Skorzystałam z lasera Vectus, który zaproponował mi specjalista lekarz na wstępnej konsultacji. Razem byłam na 6 zabiegach. Od czasu ostatniego minęło jakieś 6 miesięcy, a włosków nadal nie widać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 50 = 58