Category Archives: Zabiegi

kobieta dotyka swojej nogi

Zamykanie naczynek na nogach – zabiegi medycyny estetycznej

Teleangiektazje – czyli siateczkowe poszerzenia naczyń krwionośnych w obrębie skóry właściwej, prościej mówiąc popękane naczynka na nogach. Mogą przybierać barwę czerwoną lub siną. Ich średnica waha się między 0,1mm do 0,4mm. Potocznie zwane jako pajączki naczyniowe. Najczęściej występują jako popękane naczynka na nogach, zwłaszcza wśród pań.

Continue reading →

modelka trzyma skroń

Zmarszczki pod oczami – jak je przezwyciężyć?

Zmarszczki pod oczami:

Zmarszczki pod oczami jest to naturalny proces starzenia się skóry, spowodowane utratą kolagenu. Każda kobieta pragnie jak najbardziej opóźnić ten proces. Z biegiem czasu coraz trudniej jest je ukryć i coraz bardziej zdradzają wiek oraz zmęczenie. Zmarszczki wokół oczu są ciężkie do usunięcia i wymagają wiele pracy. Największy problem to zmarszczki mimiczne pod oczami oraz kurze łapki.

Continue reading →

uśmiechnięty mężczyzna z podwójną brodą

Drugi podbródek – sposoby leczenia oraz efekty

Problem luźnej skóry potocznie znany jako drugi podbródek nie ominie nikogo. Pewnego dnia każdy zobaczy w lustrze coraz większą fałdkę pod brodą i uświadomi sobie, że wygląda jak by miał podwójny podbródek. Choć powszechnie dominuje przekonanie, że dotyka on tylko osoby mające problem z utrzymaniem prawidłowej wagi jest to błąd. Drugi podbródek u szczupłej osoby jest równie popularny i możliwy co u osoby otyłej.

Continue reading →

łysiejące mężczyzna

Trychologia, czyli walczy z nadmiernym wypadaniem włosów

Trychologia to dziedzina nauki, która swoje początki znajduje w krajach skandynawskich, jednak swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu „thikhos” oznaczającym włos. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów, a specjalistą w tej dziedzinie jest trycholog. Trycholog nie jest lekarzem, ale posiada kompleksową wiedzę z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej oraz fryzjerstwa.

Continue reading →

laser vectus - nadmierne owłosienie

Depilacja laserowa Gdynia – Laser Vectus na nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie lub podrażnienia po goleniu to nie jedyne powody, dla których warto skorzystać z depilacji laserowej. Depilacja laserowa to nowoczesne rozwiązanie polecane każdej kobiecie, dla której pielęgnacja, zdrowa pewność siebie i optymalizacja codzienności jest ważna. Światło laserowe niszczy mieszki włosowe, dzięki czemu skóra przez wiele lat może cieszyć się wyjątkową gładkością. Bez zaczerwienień, przecięć i strupów. Bez codziennego pamiętania o depilacji, która często zabiera nie tylko czas, ale i…nerwy. Przekonujemy się o tym szczególnie wiosną i latem, kiedy ciepłe promienie słońca pozwalają na odkrywanie nóg, plażowanie i opalanie. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Jakie korzyści z niej płyną? I jakie zagrożenia?

DEPILACJA LASEROWA – DZIAŁANIE

zabieg depilacji laserowej nógZanim przejdzie się do właściwego usuwania włosów laserem, na skórze pacjentki przeprowadzana jest tak zwana próba laserowa. Dzięki temu natychmiastowo poznajemy reakcję skóry na takie działanie i upewniamy się, że owłosienie może być usunięte za pomocą metody laserowej. Melanina ukryta w meszku włosowym pochłania następnie światło laserowe. W związku z tym, że włosy rosną w różnym czasie, o skuteczności zabiegu zadecyduje jego kilkukrotne powtórzenie. Ważną częścią zabiegu jest też chłodzenie – to dzięki niej skóra utrzymana zostaje w odpowiedniej temperaturze.

Depilacja laserowa Gdynia – DepilacjaVectus
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: +48 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA – NAJCZĘSTSZE MITY

Tak jak wiele zabiegów estetycznych i medycznych, depilacja laserowa wiąże się z powstawaniem mitów. Najczęstsze, zupełnie niezgodne z prawdą to:

  • Niebezpieczeństwo dla skóry – Ingerencja światłem lasera wywołuje wątpliwości co do zachowania pełnego zdrowia skóry. Niepotrzebnie. Laserowe usuwanie owłosienia jest całkowicie bezpieczne, nie uszkadza nawet tych najbardziej wrażliwych miejsc – jak pachy czy okolice bikini.
  • Bolesność podczas zabiegu – Tak jak gastroskopia nie boli, a wywołuje jedynie dyskomfort, tak też depilacja laserowa w zależności od indywidualnej wrażliwości może wywoływać poczucie dokuczliwości. Nie jest to jednak ból. Odczuwany dyskomfort u większości pacjentek nie jest też zbyt uciążliwy.
  • Jasnych włosów nie można usunąć – Współczesny sprzęt umożliwia depilację każdego koloru włosów, dlatego myślenie, że jest to zabieg przeznaczony wyłącznie dla kobiet o ciemnym owłosieniu, jest oczywiście błędem.
  • Laserowe usuwanie owłosienia to bardzo długi zabieg – Nie w każdym przypadku! Depilacja owłosienia na nogach może, co prawda, zająć około jednej godziny, natomiast czas usuwania włosów z innych miejsc waha się pomiędzy 20 a 30 minutami. Jeśli po takim czasie, nie musimy każdego dnia martwić się o depilację, to chyba wcale nie tak długo, prawda?

Zapraszamy do dalszej lektury na następującej stronie: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ ZAGROŻENIA?

Istnieje przede wszystkim czas przygotowania! Zachowanie zasad jakie temu towarzyszą jest ważne. Podobnie po depilacji laserowej, warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie ostrożności. Depilacji laserowej nie przeprowadza się z dnia na dzień. Każdy zabieg powinno poprzedzać kilkutygodniowa rezygnacja z depilacji woskiem czy wyrywania włosów pesetą. Na około tydzień przed laserem zakazuje się też korzystania z wszelkiego rodzaju peelingów. Zgolić włosy trzeba natomiast koniecznie w dzień zabiegu, przed poddaniem się próbie laserowej. Po wyjściu z salonu warto zadbać o właściwą pielęgnację i unikanie działania promieni słonecznych. Poza tym, laserowe usuwanie owłosienia nie powinno być podejmowane przez kobiety w ciąży lub te, które wróciły z ciepłych wakacji z mocno opaloną skórą. Naturalnym zagrożeniem są też infekcje (zarówno grzybiczne, jak i wirusowe) przebyte w miejscach, z których chcemy się pozbyć owłosienia.

cellulit pomiary

Szukasz sposobów na niedoskonałości? Oto rozwiązanie!

Wiele kobiet zmaga się z niedoskonałościami. Bardzo często są one powodem do ogromnych kompleksów, braku pewności siebie i spadku libido. Nie musi tak dłużej być. Obecnie medycyna estetyczna, gabinety kosmetyczne i zakłady farmaceutyczne dokładają wszelkich starań, by jak najbardziej pomóc kobietom, które chcą znów czuć się pięknie. Co więc zrobić z bliznami po trądziku, rozstępami cellulitem czy niechcianym owłosieniem? Oto kilka propozycji. Continue reading →

ostrzykiwanie pach botoksem

Leczenie nadpotliwości za pomocą botoksu

Nadpotliwość czyli inaczej nadmierne pocenie się. Może pojawić się w młodości i nieleczone trwać całe życie. O ile pocenie się jest naturalnym czynnikiem z jakim zmaga się człowiek, to nadmierne pocenie (nadpotliwość) powoduje już pewien problem, którego trzeba wyeliminować. Jest to dość niekomfortowa sytuacja, nad którą nie da się zapanować, dlatego lekarze dermatolodzy zalecają botoks na nadpotliwość.

Continue reading →