Category Archives: Czytelnia

kobieta dotyka swojej nogi

Zamykanie naczynek na nogach – zabiegi medycyny estetycznej

Teleangiektazje – czyli siateczkowe poszerzenia naczyń krwionośnych w obrębie skóry właściwej, prościej mówiąc popękane naczynka na nogach. Mogą przybierać barwę czerwoną lub siną. Ich średnica waha się między 0,1mm do 0,4mm. Potocznie zwane jako pajączki naczyniowe. Najczęściej występują jako popękane naczynka na nogach, zwłaszcza wśród pań.

Continue reading →

uśmiechnięty mężczyzna z podwójną brodą

Drugi podbródek – sposoby leczenia oraz efekty

Problem luźnej skóry potocznie znany jako drugi podbródek nie ominie nikogo. Pewnego dnia każdy zobaczy w lustrze coraz większą fałdkę pod brodą i uświadomi sobie, że wygląda jak by miał podwójny podbródek. Choć powszechnie dominuje przekonanie, że dotyka on tylko osoby mające problem z utrzymaniem prawidłowej wagi jest to błąd. Drugi podbródek u szczupłej osoby jest równie popularny i możliwy co u osoby otyłej.

Continue reading →

łysienie androgenowe

Zacznij skuteczną terapię wypadania włosów i odwiedź trychologa

Terapia wypadania włosów dla wielu osób jest swoistą szansą ratunku. Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety coraz dotkliwiej odczuwają skutki utraty włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą być wielce złożone, co istotnie utrudnia samodzielne zahamowanie tego procesu i tym samym zagwarantowanie sobie atrakcyjnego wyglądu. Kierunkowe działanie z naszej strony powinno rozpocząć się od zdecydowania się na właściwa diagnostykę –  takim wsparciem może by trycholog, czyli specjalista do spraw diagnozowania oraz leczenia chorób włosów.

Continue reading →

łysiejące mężczyzna

Trychologia, czyli walczy z nadmiernym wypadaniem włosów

Trychologia to dziedzina nauki, która swoje początki znajduje w krajach skandynawskich, jednak swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu „thikhos” oznaczającym włos. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów, a specjalistą w tej dziedzinie jest trycholog. Trycholog nie jest lekarzem, ale posiada kompleksową wiedzę z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej oraz fryzjerstwa.

Continue reading →

dieta

Co na cellulit na pośladkach?

Kształtne, piękne pośladki, to marzenie wielu kobiet, a także ich mężczyzn. Nasze pupy są bardzo narażone na powstawanie cellulitu. Czy możemy coś zrobić, gdy już nas dopadnie? Oczywiście! Zawsze istnieje rozwiązanie. Każda z nas może mieć pośladki, z których będzie zadowolona. Wymaga to od nas jednak trochę pracy oraz cierpliwości. Nie ma nic za darmo, a od samego leżenia nasz tłuszczyk może się jedynie zwiększyć.

Dieta, czyli nasz pierwszy rycerz

dieta na cellulit    Cellulit na pośladkach nie jest łatwym przeciwnikiem. Będziemy potrzebowali prawdziwego wojownika, który stawi mu czoła. Jest nim dieta. Wynika to z faktu, że za powstawanie pomarańczowej skórki odpowiedzialna jest tkanka tłuszczowa. Jej zredukowanie pozwoli nam skutecznie pokonać cellulit. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest poznanie naszego BMR. Do tego celu użyć możemy internetowych kalkulatorów. Co dalej? Czas zacząć liczyć kalorie. Jeżeli będziemy dostarczali mniej kalorii, niż wydatkujemy. Brakująca energia będzie pozyskiwana z naszej tkanki tłuszczowej. Nie możemy jednak redukować kalorii do zera. Nasz organizm potrzebuje energii do podstawowych czynności życiowych, pozyskuje ją właśnie z pożywienia. Sugerowane jest wytworzenie deficytu około 200/300kcal. Jest to optymalna liczba, po której obcięciu powinniśmy zacząć tracić na wadze. Co, jeżeli waga nie spada? Wtedy odejmujemy kolejne 100kcal. Waga w końcu zacznie spadać, a wraz z nią nasza tkanka tłuszczowa. Pamiętać należy jednak o dostarczaniu odpowiedniej ilości białka oraz tłuszczy. Białko jest dobrym sojusznikiem w walce z cellulitem. Minimalna ilość, jaką powinniśmy spożywać to 1,6g na kilogram masy ciała. Tłuszcze zajmują się regulowaniem naszego układu hormonalnego. Ich brak spowoduje poważne problemy zdrowotne. 1g tłuszczy na kilogram masy ciała będzie dla organizmu wystarczający. Ważne są także witaminy i minerały. Aby dostarczać wszystkich potrzebnych składników, jedzmy różnorodnie. Jeżeli nie chcemy liczyć kalorii, po prostu zacznijmy jeść zdrowiej. Odrzućmy słodzone napoje na rzecz wody, a zamiast pączka wybierzmy jabłko. Warto rozważyć także wizytę u dobrego dietetyka.

Aktywność fizyczna jako nasz sprzymierzeniec

Aby wspomóc zbawienny wpływ diety na nasz cellulit, należy zadbać także o aktywność fizyczną. Ważna jest ta spontaniczna, o której nie myślimy. Sprzątanie domu, spacer, wchodzenie po schodach, te wszystkie czynności wymagają od nas energii. Im więcej będziemy ich wykonywać, tym więcej kalorii spalimy. Wysiłek o charakterze wytrzymałościowym nie wymodeluje jednak naszej sylwetki. Pozwoli nam spalić tłuszcz, ponieważ wytworzy większy deficyt energetyczny. Jeżeli jednak chcemy nadać naszej sylwetce kształtów. Czas udać się na siłownie! Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie uczyni ona z nas mężczyzn. My jako kobiety nie posiadamy tak dużej ilości anabolicznych hormonów, odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. Nie wstydźmy się! Każdy przecież kiedyś zaczynał. Poszukajmy na siłowni trenera, który przygotuje specjalny program ćwiczeń, tylko dla nas. Ewentualnie możemy napisać do trenera personalnego w internecie. Trener ułoży nam plan treningowy i wytłumaczy wszystkie szczegóły. Warto się przełamać!

Kosmetyczna pomoc

Jeżeli w drodze po piękne pośladki potrzebujemy wszelkich możliwych środków. Warto wspomóc się kosmetykami na cellulit. Pomogą nam one zwalczyć nasz problem. Wybierać jednak należy rozsądnie, nie wszystkie działają. Część z nich zawiera szkodliwe dla skóry substancje. Dobrym wyborem będzie serum antycellulitowe Vialise. Jest to środek bazujący na naturalnych składnikach, a co najważniejsze, naprawdę działa! Przyjazny dla skóry, idealny dla osób, które cenią sobie naturalne metody. W połączeniu z dietą i treningiem da spektakularne rezultaty. Czas uczynić naszą pupę kolejnym cudem świata!

Jesteś zainteresowana(y)? Zobacz Dobry krem na cellulit – odpowiedni wybór kluczem do sukcesu

trądzik koncept

Trądzik różowaty leczenie

Trądzik różowaty to schorzenie niezmiernie trudne do wyleczenia. Zazwyczaj wymaga interwencji lekarza dermatologa. Likwidowanie zmian skórnych wywołanych przez trądzik różowaty może trwać miesiącami lub latami. Spowodowane jest to tym, że istnieje bardzo dużo przyczyn powstawania określonego problemu. Określone technika leczenia uzależniona jest od przyczyny prowadzącej do ukształtowania się danej jednostki chorobowej. Continue reading →

Rumieńce na policzkach

Zabiegi na rumieńce na twarzy

Rumieniec na twarzy pojawia się dosyć często u wszystkich ludzi. Ujawnia się przede wszystkim w sytuacjach silnie emocjonalnych. Kojarzymy go przede wszystkim z uczuciem wstydu lub silnego gniewu. Towarzyszy również przy stresie i płaczu. Rumieniec powstaje w wyniku kurczenia się i rozkurczania naczynek krwionośnych odżywiających skórę twarzy. Sytuacje emocjonalne powodują szybszy przepływ krwi, a więc normalne jest, że twarz przybiera wtedy czerwone zabarwienie.

Continue reading →

ostrzykiwanie pach botoksem

Leczenie nadpotliwości za pomocą botoksu

Nadpotliwość czyli inaczej nadmierne pocenie się. Może pojawić się w młodości i nieleczone trwać całe życie. O ile pocenie się jest naturalnym czynnikiem z jakim zmaga się człowiek, to nadmierne pocenie (nadpotliwość) powoduje już pewien problem, którego trzeba wyeliminować. Jest to dość niekomfortowa sytuacja, nad którą nie da się zapanować, dlatego lekarze dermatolodzy zalecają botoks na nadpotliwość.

Continue reading →