Zabiegi niwelujące przebarwienia

Rodzajów przebarwień jest wiele: potrądzikowe, posłoneczne, piegi. Dzięki nowoczesnym metodom problem związany ze zmianami pigmentacyjnymi skóry może być rozwiązany. Usuwanie przebarwień to proces, który wymaga serii zabiegów, aby efekty były dostrzegalne.

Przed zabiegiem

Aby zdecydować się na odpowiedni zabieg warto skonsultować się ze specjalistą. Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Kosmetolog ogląda również uważnie skórę, aby dobrać najlepszą metodę walki z przebarwieniami. Warto nadmienić, że w wybranych klinikach są oferowane darmowe konsultacje przed zabiegiem.

Domowe usuwanie przebarwień skóry

Stworzono mnóstwo kosmetyków na usuwanie plam. Zadaniem kremów, żelów i peelingów jest zwykle wybielanie, jednak skuteczność działania jest znikoma. Efekty nawet jeśli się pojawią są minimalne. Warto pamiętać, że mogą działać drażniąco bądź uczulać, co może tylko pogłębić problem. Rozwiązanie stanowią zabiegi kosmetologiczne, których skuteczność jest potwierdzona przez zadowolonych pacjentów.

Zabiegi na niwelowanie przebarwień:

Dermapen/Mezopen

Zabieg opiera się na mikronakłuwaniu skóry, dzięki czemu w głąb skóry wprowadzane są składniki aktywne, w tym przypadku preparaty rozjaśniające. Przebarwienia zostają rozjaśnione, a skóra dzięki pobudzeniu skóry do odnowy staje się jędrna i gładka. Czas utrzymywania się efektów jest indywidualny, natomiast aby były one widoczne należy powtórzyć procedurę co 2-4 tygodnie. Sugerowana seria zabiegów to od 4 do 8.

Harmony XL

Laserowe usuwanie przebarwień powoduje przebudowę tkanek, dzięki czemu widoczność przebarwień zostaje zniwelowana. Za pomocą głowicy NIP emitowane jest światło bliskiej podczerwieni. Skóra po zabiegu jest ujędrniona, odmłodzona, a przebarwienia rozjaśnione. Należy powtórzyć procedurę od 4-6 razy, aby efekty utrzymały się około roku.

Retix C

Zabieg polega na złuszczeniu martwego naskórka. Na skórę zaaplikowana jest specjalna ampułka, a następnie nałożona maska zawierająca czysty retinol, którą pacjentka zmywa w domu po ok. 6-8 godzinach. Procesy regeneracyjne zostają pobudzone, co powoduje redukcję przebarwień. Metoda umożliwia również usuwanie piegów. Skóra po zabiegu jest odświeżona, rozświetlona i wygładzona. Procedura jest powtarzana co 3-4 tygodnie.

Emerge

Usuwanie przebarwień laserem jest możliwe dzięki zabiegowi laserem frakcyjnym Palomar Emerge, który emituje mikrowiązki światła w skórę, co pobudza ją do regeneracji. Głowica lasera przykładana jest do skóry miejsce przy miejscu. Proces jest bezbolesny. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, co powinno zniknąć po 1-3 dniach. Czas utrzymywania się efektów to około rok. Należy powtórzyć zabieg co 2-6 tygodni. Sugerowana seria zabiegów to od 3-6.

Peelingi chemiczne: pirogronowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy

Peelingi działają na podobnej zasadzie jak Retix C. Usuwają martwy naskórek, oczyszczają i redukują przebarwienia. Preparaty zostają dobrane indywidualnie w zależności od pacjenta.
Peeling pirogronowy szybko wnika do głębokich warstw skóry. Nie jest polecany do skóry wrażliwej ze względu na bardzo silne działanie. Najczęściej stosuje się go do cery z przebarwieniami słonecznymi. Wspomaga usuwanie przebarwień twarzy i redukuje zmiany trądzikowe.

Peeling salicylowy ma działanie bardzo intensywne, przy czym nie wysusza skóry. Kwas halicylowy powoduje niewielkie podrażnienia, gdyż jest łagodniejszy od reszty kwasów. Ma właściwości przeciwzapalne, co przyspiesza gojenie zmian skórnych, w tym podrażnień.

Peeling glikolowy

Jest jednym z najsilniejszych kwasów. Intensywnie działa w głębokich warstwach skóry. Skóra po zabiegu jest nawilżona, mocniejsza i gładsza.

Peeling migdałowy

Kwas migdałowy działa jedynie na powierzchni skóry. Nie wywołuje podrażnień, dzięki czemu można go stosować u osób z wrażliwą skórą. Efekt to gładka skóra o jednolitym kolorycie, pozbawiona przebarwień.

Zaciekawieni? Zapoznajcie się z ofertą zabiegów na przebarwienia w Clinica Cosmetologica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − = 61