Zabiegi na rumieńce na twarzy

Rumieniec na twarzy pojawia się dosyć często u wszystkich ludzi. Ujawnia się przede wszystkim w sytuacjach silnie emocjonalnych. Kojarzymy go przede wszystkim z uczuciem wstydu lub silnego gniewu. Towarzyszy również przy stresie i płaczu. Rumieniec powstaje w wyniku kurczenia się i rozkurczania naczynek krwionośnych odżywiających skórę twarzy. Sytuacje emocjonalne powodują szybszy przepływ krwi, a więc normalne jest, że twarz przybiera wtedy czerwone zabarwienie.

Czy rumieńce na policzkach mogą być niebezpieczne?

Zasadniczo rumieńce na policzkach nie są niczym niebezpiecznym. Najczęściej znikają po niedługim czasie od pojawienia się. Może im jednak towarzyszyć silne uczucie dyskomfortu. U niektórych osób pojawia się również nieprzyjemne pieczenie skóry, a w przypadku delikatnych i kruchych naczyń krwionośnych, rumieniec może powodować pojawianie się nieestetycznych pajączków na twarzy.

Przeczytaj więcej o rumieńcach na twarzy: http://drkozicka.pl/arts/rumience-na-twarzy-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Jak zmniejszyć rumieńce na twarzy?

Rumieńce na twarzy można zmniejszyć. To naturalna reakcja organizmu na sytuacje stresowe. Trudno jest wiec w naturalny sposób zlikwidować ten problem. Maskowanie go dużą ilością makijażu również najczęściej nie przynosi spodziewanych efektów. Na szczęście obecnie dostępnych jest kilka zabiegów, które umożliwiają pozbycie się tego problemu.

Zabiegi na rumieńce:

  • laser Harmony XL Dye-VI

Zabieg ten polega na oddziaływaniu na naczynka wąskopasmowym światłem pulsacyjnym, które sprawia, że naczynia obkurczają się i wzmacniają.

  • laser Virilite

Tego rodzaju zabieg prowadzi do podgrzania naczyń krwionośnych do odpowiedniej temperatury, przez co przestają się one kurczyć.

  • głowica Hot-Cold

Proces ten polega na naprzemiennym schładzaniu i podgrzewaniu naczynek, co prowadzi do ich wzmocnienia. Takie swoiste ćwiczenie naczyń krwionośnych sprawia, że ulegają one obkurczeniu.

  • ultradźwięki

Zabieg rozpoczyna się zaaplikowaniem na skórę specjalnej ampułki. Następnie poprzez ultradźwięki, serum z ampułki wchłania się do skóry i usuwa rumieńce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 − = 57