Trądzik różowaty leczenie

Trądzik różowaty to schorzenie niezmiernie trudne do wyleczenia. Zazwyczaj wymaga interwencji lekarza dermatologa. Likwidowanie zmian skórnych wywołanych przez trądzik różowaty może trwać miesiącami lub latami. Spowodowane jest to tym, że istnieje bardzo dużo przyczyn powstawania określonego problemu. Określone technika leczenia uzależniona jest od przyczyny prowadzącej do ukształtowania się danej jednostki chorobowej.

Jakie zatem na trądzik różowaty leczenie można zastosować? Bardzo często schorzenie to leczone jest samodzielnie, z wykorzystaniem metod domowych. W sytuacji, gdy choroba nie jest tak bardzo zaawansowana, metody domowe mogą przyczynić się do znacznej poprawy, a także wyciszenia objawów choroby. Jednakże podkreślić należy fakt, że samodzielnie trudno jest sobie poradzić z problemem trądziku różowatego. Najlepszym posunięciem w tym zakresie są odwiedziny w gabinecie specjalisty z zakresu dermatologii. Lekarz zbada problem i znajdzie najlepsze rozwiązanie w postaci odpowiedniej terapii.

Zadbaj o stosowną pielęgnację

 

acnerose - pasta na nocW leczeniu trądziku różowatego bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Bardzo ważne w tym zakresie są odpowiednie kosmetyki, w składzie których nie może znaleźć się alkohol, a także żadne substancje zapachowe, barwiące, konserwanty oraz parabeny. Ważną kwestią jest tutaj także prawidłowe oczyszczanie twarzy i technika zmywania makijażu. Do tego celu powinno używać się wody zimnej lub letniej. Ciepła oraz gorąca woda może przyczynić się do nasilenia objawów. Ważne jest także to aby unikać używania toników, gdyż one najczęściej zawierają alkohol. Korzystając z płatków kosmetycznych nie powinno się nadmiernie pocierać skóry, gdyż to przyczynia się do powstawania nowych zmian zapalnych oraz pajączków.

Zaleca się także wykorzystywać bardzo skuteczną maseczkę wykonaną na bazie płatków owsianych oraz wody. Mieszanka wykazuje sie doskonałymi właściwościami antybakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. Ponadto pomaga w łagodnym złagodzeniu symptomów choroby.Pamiętać należy, że nie wolno wcierać płatków zbyt mocno w skórę, tylko delikatnie nakładać na oczyszczoną twarz. Jednakże nie zawsze domowe sposoby są w stanie pomóc skórze dotkniętej trądzikiem różowatym. W sytuacji, gdy problem ten jest bardziej skomplikowany, gdy pojawiają się krostki z ropą, a ponadto brzydkie zmiany na skórze, warto wówczas zastanowić się nad innymi sposobami walki z trądzikiem różowatym.

Udaj się do lekarza

W wielu przypadkach nie obędzie się bez wizyty u specjalisty, którym jest lekarz dermatolog. Lekarz wówczas przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, a także przeprowadza dokładne badanie. Zdecydowana większość specjalistów rozpoczyna kuracje przeciw chorobie zalecając pacjentowi przyjmowanie antybiotyków. Środki te przyjmowane mogą być doustnie lub miejscowo, w formie maści. Trądzik bardzo często wykazuje związek z infekcją bakteryjną. Antybiotyki najczęściej przyjmowane są przez okres dwóch tygodni. Nie należy wówczas zapominać również o przyjmowaniu dobrego probiotyku, gdyż antybiotyki przyczyniają się do osłabiania pozytywnej flory bakteryjnej w jelitach człowieka.

Po zastosowaniu kuracji antybiotykami stosować należy inne metody. Ważne w tym zakresie staje się zmiana diety na taką, która ma działanie alkaliczne na organizm człowieka. Osoba na takiej diecie powinna spożywać w głównej mierze warzywa, owoce, kasze, ryby oraz owoce morza. Należy unikać mięsa oraz nabiału i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, wyjątek tutaj stanowią ryby. Konieczna jest także rezygnacja z alkoholu, papierosów oraz kawy. Ponadto nie wolno narażać skóry na intensywne działanie promieniowania słonecznego, wiatru, mrozu. Ważna jest także kwestia nawodnienia, czyli trzeba dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość wody.

Po przeprowadzonej kuracji antybiotykowej, a także wprowadzeniu nowych zasad żywieniowych należy udać się do dermatologa na kontrolę. Pamiętać należy, że gdy mamy trądzik różowaty nie możemy zakończyć leczenia zbyt wcześnie, gdyż choroba ta ma tendencję do powrotów.

Gdy trądzik różowaty leczenie nie przynosi rezultatów i zmiany skórne nie znikają pozostaje jeszcze opcja laseroterapii. Metoda ta przyczynia się do usunięcia zmian trądzikowych na zawsze. Jednakże jest ona kosztowna i nie ma w tym przypadku refundacji z NFZ. Pamiętać należy również o tym, że jeden zabieg nie przyczyni się do likwidacji problemu. Najczęściej niezbędna staje się seria zabiegów.

Leczenie trądziku różowatego nie jest sprawą łatwą, wymaga sporej dawki cierpliwości i wytrwałości ze strony pacjenta. W sytuacji, gdy nie wiem jak sobie radzić z problemem należy udać się do lekarza, który zapewne wybierze najlepszą opcje leczenia określonej jednostki chorobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

54 − 53 =