Regulacja i henna brwi

Brwi podkreślają urodę oczu oraz ich oprawę, nadają też spojrzeniu głębi, a twarzy charakteru, pod warunkiem, że są umiejętnie wymodelowane. Dopiero wtedy mogą być dla kobiety prawdziwym atutem, który nie tylko podkreślą naturalny kontur twarzy, ale również dobrze będą współgrały z makijażem. Systematyczna regulacja brwi pozwoli zadbać o zdrowym, świeży wygląd i sprawi też, że lekka ich kosmetyka nie zajmie dłużej niż kilka minut, raz w tygodniu. A ile kosztuje regulacja brwi w salonie kosmetycznym? Fachowa depilacja woskiem to koszt rzędu ok 15 zł i zabieg prawie bezbolesny. Jednak brwi można również regulować samodzielnie w domu.

Wbrew pozorom konieczność regulacji brwi nie jest wyłącznie problemem dotykającym kobiety. Coraz częściej bowiem zdarza się, że również panowie decydują się na ten zabieg regulacji brwi. Zbyt gęste, krzaczaste, niekiedy również zrośnięte brwi trudno okiełznać, a jedynym sposobem na poradzenie sobie z nimi i złagodzenie rysów twarzy jest depilacja. Regulacja brwi u mężczyzn rządzi się jednak innymi prawami, a ich mocniejsze i znacznie dłuższe włosy wymagają ostrożnego podejścia. Regulacja brwi męskich podobnie, jak inne zabiegi kosmetyczne może odbywać się w salonie kosmetycznym, gdzie koszt takiego zabiegu to ok. 30 zł, bądź w domowym zaciszu.

Regulacja – krok po kroku

Do regulacji brwi należy zabrać się dopiero wówczas, gdy został określony ich prawidłowy kształt. Można dokonać tego za pomocą kredki i rysując ich pożądany kształt uniknąć zbyt mocnego wydepilowania. Przed rozpoczęciem depilacji można do brwi przyłożyć owinięte w ściereczkę kostki lodu, co nieco złagodzić ból, z natomiast ciepła kąpiel przed zabiegiem rozpulchni skórę, a to ułatwi usunięcie włosków. Ważne jest jednak by skóra przed depilacją była dobrze oczyszczona. Do prawidłowego wykonania regulacji niewątpliwie przyda się dobre oświetlenie i powiększające lusterko, które zwiększy precyzję.

Samo wyrywanie włosków musi odbywać się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Ponadto brwi należy depilować wyłącznie od dołu, usuwać wszystkie pojedyncze włoski, niepasujące do ostatecznego kształtu. Istotne jest by włosków nie podcinać a wyrywać z cebulkami. Druga opcja osłabi odrastające włoski i opóźni ich ponowne pojawienie się. Należy pamiętać, żeby podczas depilacji zawsze starannie dobierać ich kształt, jest to o tyle ważne, że z czasem po regularnej depilacji włoski mogą przestać odrastać.

Jeśli natomiast problemem są zbyt rzadkie brwi zaleca się ich wypełnienie za pomocą makijażu permanentnego, przy użyciu kredki lub wykonaniu henny.

Brwi – henna

Henna kosmetyczna to naturalna substancja służąca do zabarwiania, a konkretniej do znacznego przyciemniania włosków. Henna na brwi jest dostępna w formie proszku bądź pasty, które miesza się ze specjalnym aktywatorem. Po odczekaniu kilkunastu minut preparat jest gotowy do użycia, można więc przystąpić do zabiegu. Rezultaty utrzymując się jednak zdecydowanie dłużej niż te po pomalowaniu brwi kredką czy zwykłym cieniem.

Należy jednak pamiętać, by nie regulować brwi bezpośrednio przed nakładaniem henny, gdyż może to spowodować dostanie się barwnika do otworu po wyrwanym włosku i zabarwienie skóry. Aby tego uniknąć zaleca się, by bezpośrednio przed zabiegiem henną nałożyć na skórę w okolicach brwi wazelinę, ta uchroni skórę.

Bardzo ważne jest również staranne dobranie koloru. Najlepsza henna do brwi to ta najbardziej zbliżona do naturalnego koloru. Sam zabieg farbowania henną nie jest trudny i skomplikowany, pod warunkiem, że wykonany zgodnie z zalecaniami producenta. Po dokładnym wymieszaniu henny z aktywatorem i odczekaniu odpowiedniego czasu, preparat nakłada się na brwi od wewnętrznego krańca w kierunku zewnętrznym, pamiętając by nałożyć dokładnie taką ilość, która z łatwością pokryje każdy włosek grubą warstwą. Czas pozostawienia henny na brwiach zależny jest od preferowanego efektu. Chcąc łagodnych rezultatów hennę trzeba zmyć po upływie ok. 5 min. Natomiast jeśli efekt ma być bardziej widoczny, a brwi mocniej zaznaczone hennę trzeba pozostawić na 15 min. Ważne jest również odliczanie czasu podczas nakładania henny na drug ą brew, w przeciwnym razie efekt będzie różny. Hennę z powierzchni brwi zmyć należy mleczkiem kosmetycznym, nakładając jego grubą warstwę na czas 20 minut.

Nie wiesz, jaki zabieg wybrać? W salonie kosmetycznym w Gdyni czekają na ciebie bezpłatne konsultacje!

Zabiegi na twarz i ciało najlepiej dobierze specjalista kosmetolog. Przyjdź już dziś zadbaj o piękno!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Henna i regulacja brwi to jedne z najczęściej i najchętniej wykonywanych zabiegów pozwalających na podkreślenie urody, złagodzenie rysów twarzy czy nadaniu spojrzeniu głębi. Ważne jest jednak by precyzyjnie określić ostateczny kształt brwi, a jeśli zabieg zamiast w salonie kosmetycznym wykonywany jest w domu zachować ostrożność i postępować zgodnie z zaleceniami producentów. Wtedy z pewnością rezultat będzie zadowalający i długotrwały.

2 replies on “Regulacja i henna brwi”

  1. Lenka pisze:

    Chyba muszę skorzystać z tych bezpłatnych konsultacji, bardzo zainteresował mnie ten artykuł 🙂

  2. Mara pisze:

    Dziękuję za instrukcję wyregulowania samemu brwi, na pewno się przyda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

86 + = 92