Leczenie nadpotliwości za pomocą botoksu

Nadpotliwość czyli inaczej nadmierne pocenie się. Może pojawić się w młodości i nieleczone trwać całe życie. O ile pocenie się jest naturalnym czynnikiem z jakim zmaga się człowiek, to nadmierne pocenie (nadpotliwość) powoduje już pewien problem, którego trzeba wyeliminować. Jest to dość niekomfortowa sytuacja, nad którą nie da się zapanować, dlatego lekarze dermatolodzy zalecają botoks na nadpotliwość.

Jest to najbardziej popularny i skuteczny sposób, aby normalnie funkcjonować bez obawy, wstydu i niechcianych szeptów. Z nadpotliwością zmaga się 2-3% ludzi. Jest to problem, który może doprowadzić do depresji, ograniczaniu kontaktu z ludźmi, złemu samopoczuciu, niskiej samooceny, dlatego warto go wyeliminować z naszego życia.  Botoks na nadpotliwość jest leczony skutecznie.

Botoks na nadpotliwość można leczyć jako:

  •   Nadpotliwość stóp
  •   Nadpotliwość pach
  •   Nadpotliwość czoła
  •   Nadpotliwość głowy i twarzy

Nadpotliwość dłoni

Jest jednym z najbardziej popularnych problemem z jakim zmagają się badani. Wstrzykiwanie botoksu w dłonie jest bezpiecznym zabiegiem. W rozpoznaniu problemu lekarz wykonuje najpierw nasmarowanie jodyną miejsca dotknięte nadpotliwością, a następnie posypane skrobią. Na dłoni pojawi się ciemniejszy obszar, to jest znak dla lekarza, aby właśnie w to miejsce wstrzyknąć botoks. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnej cienkiej igły. Efekty można zobaczyć już po 7 – 14 dniach i utrzymuje się około 6-9 miesięcy. Każdy następny zabieg sprawia wydłużania się czasu trwania poprawy. Taki zabieg to koszt mieszczący się w granicach 1,5 tysiąca złotych.

Nadpotliwość czoła

Jest również dość nieprzyjemnym rodzajem potu, który jest widoczny i niestety obniżą naszą pewność siebie. W eliminowaniu go najlepszym zabiegiem jest botoks na czoło. Jednak aby dokonać takiego zabiegu należy się zgłosić j(jak w przypadku innego rodzaju zabiegów) do specjalisty lekarza dermatologa, to on pozwoli nam zbadać i ocenić potrzebę tego zabiegu.

Botoks na nadpotliwość w tym przypadku jest również bezpiecznym zabiegiem i prawie bezbolesnym. Zabieg pozwoli zmniejszyć ilość wydzielanego potu do minimum. Polega on również na wstrzyknięciu poprzez cienką igłę. Cały zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Efekt widoczny jest już po kilu dniach jak w przypadku nadpotliwości dłoni. Od 3 do 10 dni wystarczy, aby dostrzec, że zabieg powoduje spadek wydzielania substancji przez skórę. Pacjent po zabiegu może dostrzec niewielkie siniaki, zaczerwienienia lub rany po nakłuciach, jednak są one praktycznie niezauważalne, a z czasem stają się niewidoczne. Cena tego zabiegu mieści się w granicach do 1000 zł.

Botoks na nadpotliwość

Czy w przypadku nadpotliwości dłoni czy nadpotliwości czoła to zabieg, który nie jest wykonywany na stałe. Gdyż objawy mogą powrócić w granicach od 6 do 12 miesięcy. Po wskazanym okresie w okolicy gruczołów potowych powstają nowe niezblokowane toksyną zakończenia nerwowe, powodujące często nawrót potliwości. Jednak zabieg można powtórzyć i po każdym takim zabiegu efekty zostają wydłużone o kilka miesięcy dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 − = 32