Jak zlikwidować niechciane rozstępy?

Rozstępy skórne to różowe pasma skóry pojawiające się w okolicach brzucha, bioder i nóg. Ich powstawanie uważane jest za bezobjawowe. W większości przypadków do jego uwidocznienia dochodzi po porodzie czy po zrzuceniu zbędnych kilogramów. W końcowej fazie ich wygląd się zmienia, skóra staje się wiotka i znacząco wyczuwalny jest ubytek skóry właściwej. Głównym powodem pojawienia się rozstępów jest zanikanie obecnych w skórze włókienek sprężystych odpowiedzialnych za prawidłowe jej napięcie i elastyczność. Związku z tym, że każde zmiany skórne nie są sprzyjające wyglądowi zewnętrznemu warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi leczenia i likwidacji rozstępów. Warto zaznaczyć, że ich usuwanie zależy od lokalizacji i przyczyn powstania.

Rozstępy usuwanie

Likwidacja rozstępów może się okazać bardzo prosta i mało wymagająca, jeżeli jest rozpoczęta bardzo wcześnie. Tutaj niebagatelne znaczenie ma profilaktyka w postaci zapewniania wystarczającej dawki witamin A, E, B5, stosowania roślinnych kremów, żeli, olejków, które dodatkowo mają w swoim składzie elastynę oraz kolagen (więcej o tym przeczytasz tutaj). Dodatkowo pomocny może okazać się masaż skóry.

Nie lada wyzwanie mogą stanowić rozstępy po porodzie, ponieważ skóra jest bardzo naciągnięta i podatna na zniekształcenie. Związku z czym, leczenie rozstępów uważane jest za dość trudne i wymagające dużego doświadczenia ze strony lekarza i ogromnej cierpliwości ze strony pacjenta. Większość ekspertów kosmetologicznych i dermatologicznych jest zdania, że usuwanie rozstępów powinno polegać na zastosowaniu jednocześnie kilku metod. Wtedy też terapia okazuje się skuteczna, a ślad po rozstępach znikomy. Sposoby walki z rozstępami można podzielić na te domowe i na te profesjonalne. Do domowych zalicza się peelingi chemiczne, które skutecznie działają na rozstępy na łydkach. Peeling zawiera w sobie kwas glikolowy, dzięki czemu zmniejsza grubość warstwy rogowej.

Wysoką popularnością cieszą się zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach, tak jak na przykład mikrodermabrazja na rozstępy. Zabieg ten może być wykonany tylko przez chirurga plastyka i polega na ścieraniu powierzchniowej warstwy skóry. Mikrodermabrazja jest techniką bezbolesną, bo pacjent znieczulany jest miejscowo. Dzięki dermabrazji można na stałe pozbyć się problemu rozstępów. Pojawia się nowa skóra, która systematycznie się odbudowuje przez co jest gładka i nie ma na niej żadnych zmian.

Leczenie rozstępów może także zostać realizowane poprzez laserowe zabiegi. Laserowe usuwanie rozstępów jest metodą nowoczesną i efektywną. Laser, zazwyczaj CO2 emituje wiązkę światła pochłaniającą wewnątrz i zewnątrz warstwę wody. Gdy dochodzi do absorpcji energii przez uwodnioną tkankę, zaczyna ona odparowywać i wytwarza się sfera koagulacji, dzięki której nie ma nadmiernego krwawienia, a niezdrowa skóra zostaje usunięta. Zabieg ten jest bezbolesny i jednorazowy.

8 replies on “Jak zlikwidować niechciane rozstępy?”

 1. uszata pisze:

  Polecam zabieg mikrodermabrazji, skóra odnowiona i gładka. Nie ma śladu po rozstępach 🙂

 2. Łucja pisze:

  Moim zdaniem najlepszym sposobem na usunięcie rozstępów są zabiegi laserowe.
  A wy jak myślicie?

 3. manika11 pisze:

  Ja miałam okropne rozstępy po porodzie.. ogólnie to na dal mam,ale dużo mniej widoczne, a przyczyniła się do tego Clinica Cosmetologica, w której na konsultacji zasugerowali mi terapie Dermapenem – śmieszne urządzenie podobne do takiego większego długopisu he he.

 4. ala213 pisze:

  Mi pomogły peelinig chemiczne, ale mam koleżanki, które stosowały lasery i również są zadowolone. Teraz na tynku jest z czego wybierać. Ważne aby przed zabiegiem poczytać o różnych urządzeniach i zobaczyć ich skuteczność.

 5. bubla pisze:

  Nie tylko urządzenie na rozstępy jest ważne. Polecam również sprawdzić różne kliniki medycyny estetycznej i wybrać tą najpopularniejszą:), a najlepiej to zapytać się znajomych – najlepsze źródło wiedzy 😀

 6. maślana2131 pisze:

  Kurcze teraz jest tyle różnych metod pozbycia się rozstępów, że nie wiem na jaki zabieg się zdecydować.. Będę musiała umówić się na konsultację i zobaczyć co specjalista ma do powiedznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 2