Jak zaradzić nadmiernemu owłosieniu?

W przypadku mężczyzn owłosienie pokrywające ciało są czymś zupełnie normalnym. Niemniej jednak u kobiet wyrastanie włosów w niektórych miejscach jest jak najbardziej niepożądanym zjawiskiem.

Do pewnego stopnia można tolerować pewne dewiacje w tej materii, niemniej jednak zdarza się, że dolegliwość przestaje być problemem jedynie estetycznym. Otóż nadmierne owłosienie – czyli hirsutyzm – jest spowodowane brakiem równowagi hormonalnej w organizmie. Niemniej jednak, oprócz leczenia farmakologicznego warto zdobyć się na zabiegi estetyczne.

Całkiem dobre rezultaty daje depilacja woskiem. Jest to tradycyjny i stary sposób na usuwanie nadmiernego owłosienia. Odpowiednio wykonany zabieg pozwoli uwolnić się od problemu nawet na kilka tygodni. Jak to możliwe? Dzięki swoim właściwościom, wosk do depilacji wyrywa nie tylko włosy, ale także ich cebulki. Niemniej jednak w przypadku osób cierpiących na ciężki hirsutyzm zdarza się, że zabiegi woskowe nie dają tak dalekosiężnych rezultatów. Poza tym, z depilacji woskiem najlepiej skorzystają ludzie posiadający włosy na piersiach, włosy na plecach lub na innych łatwo dostępnych i wyeksponowanych powierzchniach. Jeśli problem dotyczy bardziej schowanej lub delikatnej połaci skóry, lepiej skorzystać z innych zabiegów.

Zdecydowanie najskuteczniejszą formą leczenia hirsutyzmu jest depilacja laserowa za pomocą lasera Vectus. Jeśli skorzystasz z takiego zabiegu, przez możesz uwolnić się od problemu odrastających włosów na długie miesiące? Niemniej jednak na rynku jest wiele urządzeń, dzięki którym możliwa jest laserowa depilacja. Co przemawia więc konkretnie za laserem Vectus? Został on wyposażony w nowoczesny czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu urządzenie dostosowuje moc laserowej wiązki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Już po 4 zabiegach z użyciem Vectusa możesz być wolny od problemu – i to na długie miesiące!

Pamiętaj – jeśli cierpisz na hirsutyzm leczenie jest w zasięgu Twojej ręki. Nowoczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań, które są przystępne dla portfela pacjenta oraz skuteczne. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3