Jak zaradzić nadmiernemu owłosieniu?

W przypadku mężczyzn owłosienie pokrywające ciało są czymś zupełnie normalnym. Niemniej jednak u kobiet wyrastanie włosów w niektórych miejscach jest jak najbardziej niepożądanym zjawiskiem.

Do pewnego stopnia można tolerować pewne dewiacje w tej materii, niemniej jednak zdarza się, że dolegliwość przestaje być problemem jedynie estetycznym. Otóż nadmierne owłosienie – czyli hirsutyzm – jest spowodowane brakiem równowagi hormonalnej w organizmie. Niemniej jednak, oprócz leczenia farmakologicznego warto zdobyć się na zabiegi estetyczne.

Całkiem dobre rezultaty daje depilacja woskiem. Jest to tradycyjny i stary sposób na usuwanie nadmiernego owłosienia. Odpowiednio wykonany zabieg pozwoli uwolnić się od problemu nawet na kilka tygodni. Jak to możliwe? Dzięki swoim właściwościom, wosk do depilacji wyrywa nie tylko włosy, ale także ich cebulki. Niemniej jednak w przypadku osób cierpiących na ciężki hirsutyzm zdarza się, że zabiegi woskowe nie dają tak dalekosiężnych rezultatów. Poza tym, z depilacji woskiem najlepiej skorzystają ludzie posiadający włosy na piersiach, włosy na plecach lub na innych łatwo dostępnych i wyeksponowanych powierzchniach. Jeśli problem dotyczy bardziej schowanej lub delikatnej połaci skóry, lepiej skorzystać z innych zabiegów.

Zdecydowanie najskuteczniejszą formą leczenia hirsutyzmu jest depilacja laserowa za pomocą lasera Vectus. Jeśli skorzystasz z takiego zabiegu, przez możesz uwolnić się od problemu odrastających włosów na długie miesiące? Niemniej jednak na rynku jest wiele urządzeń, dzięki którym możliwa jest laserowa depilacja. Co przemawia więc konkretnie za laserem Vectus? Został on wyposażony w nowoczesny czytnik melaniny Skintel. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu urządzenie dostosowuje moc laserowej wiązki do indywidualnych potrzeb pacjenta. Już po 4 zabiegach z użyciem Vectusa możesz być wolny od problemu – i to na długie miesiące!

Pamiętaj – jeśli cierpisz na hirsutyzm leczenie jest w zasięgu Twojej ręki. Nowoczesna medycyna oferuje wiele rozwiązań, które są przystępne dla portfela pacjenta oraz skuteczne. Powodzenia!

6 replies on “Jak zaradzić nadmiernemu owłosieniu?”

 1. furala pisze:

  Czy warto iść na taki zabieg depilacji laserowej? Czy jest to opłacalne? Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu? Nurtują mnie te pytania, ponieważ rozważam zapisanie się na zabieg depilacji laserowej.

  • Sara231 pisze:

   Oczywiście, że warto. Ja zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej, ponieważ miałam problem z wrastającymi włoskami. Czy jest to opłacalne? Myślę, że tak biorąc pod uwagę ilość kupowanych rocznie maszynek do golenia i kremów nawilżających. W moim przypadku efekty utrzymują się już ponad rok, więc jest to chyba całkiem dobry wynik 😀

 2. AleksandaI pisze:

  Depilacja laserowa jest najlepszą rzeczą jaka mnie w życiu spotkała. Skończyło się codzienne depilowanie maszynkami i podrażnianie skóry. Maszynki to są dobre dla facetów. Panie muszą dbać, aby ich skóra była gładka, jędrna i bez podrażnień. Takie efekty pozwala właśnie uzyskać depilacja laserowa, która jednym słowem jest fenomenalna!

 3. sontoa789 pisze:

  Ech również zastanawiam się nad wykonaniem zabiegu depilacji laserowej. Już nie wyrabiam z tym ciągłym goleniem. Z tego co wiedze w internecie to jeśli np. chodzi o Trójmiasto to ludzie polecają Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Ludzie sobie chwalą depilację laserową laserem Vectus.Same pozytywne opinie, szczerze to nie ma co się dziwić bo depilacja laserowa w porównaniu do innych zabiegów daje natychmiastowe efekt.

 4. sutoma pisze:

  Wydaje mi się, że depilacja laserowa to ostateczność. Mi na wrastające włoski pomogło przecieranie kwasem salicylowym miejsc, które depilowałam. Normalnie lekko przetrzeć nasączonym wacikiem.

 5. luśka34 pisze:

  Na temat prawidłowej i skutecznej depilacji każdy ma swoją teorię oraz sprawdzony sposób. Tylko, że niektóre sposoby na wrastające włoski u jednych mogą działać, a u drugich nie.. Decydując się na depilację laserową unikamy tego problemu, ponieważ depilacja laserowa jednakowo u wszystkich 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 4 =