Jak usunąć złogi w jelitach?

Złogi w jelitach to bardzo poważny problem. Występowanie tak zwanych kamieni kałowych objawia się niezwykle uporczywym zaparciami, które skutecznie psują komfort życia. Jak usunąć złogi w jelitach i czy jest to możliwe za pomocą naturalnych metod?

Złogi w jelitach tworzą się zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest nieprawidłowa dieta, gdyż właśnie dzięki diecie oczyścimy organizm. Drugim zaś mało aktywny tryb życia, który sprawia, że perystaltyka jelit znacznie zwalnia. To sprawia, że część resztek pokarmowych tworzy twarde złogi. Warto pamiętać, że początkowo tego typu zmiany mogą nie powodować żadnych dolegliwości. Problemy mogą zacząć się później, ale też wtedy trudniej jest usunąć jej przyczynę, a ważną rolę odgrywa tutaj witalna hemiceluloza.

Odradza się obecnie stosowanie gwałtownych środków na oczyszczanie jelit. Przy tego typu złogach stosuje się raczej łagodne metody, które polegają między innymi na zwiększeniu ilości błonnika w diecie. Najlepiej zrobić to zwiększając spożycie warzyw i owoców oraz zastosowanie jednego z suplementów diety. O naturalnych metodach detoksykacji możesz też doczytać na stronie http://jakrzucicpalenie.net.pl/czytelnia/wyglada-naturalne-oczyszczanie-jelit/.

Jak usunąć złogi w jelitach za pomocą ziół? Najbardziej znane naturalne rośliny zawierające błonnik to przede wszystkim babka płesznik oraz len. Nasiona tych roślin wspomagają wypełnianie treści jelita oraz pokrywają przewód pokarmowy ochronnym śluzem. Dzięki takiemu działaniu wydalenie złogów powinno być łatwe. W celu zapobiegania powstawaniu kamieni kałowych warto stosować te produkty także profilaktycznie. Tylko oczyszczając jelita ziołami mamy pewność, że są one w pełni naturalne.

Czego lepiej nie stosować w przypadku złogów w jelitach? Poza szczególnymi sytuacjami niewskazane są silne środki przeczyszczające. Mowa tu nie tylko o lekach dostępnych bez recepty oraz na receptę. Silnym naturalnym środkiem przeczyszczającym jest na przykład kora kruszyny. Metodą naturalną, którą również należy stosować tylko w szczególnych okolicznościach, jest lewatywa. Zbyt częste stosowanie środków przeczyszczających może paradoksalnie przyczynić się do powstawania złogów. Wynika to z faktu, że tego typu metody spowalniają pracę jelit. Lepiej więc zdecydować się raczej na zwiększenie aktywności fizycznej, która pobudza ruchy robaczkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + = 27