Depilacja laserowa – jak to działa i czy widać efekty za pierwszym zabiegiem?

Depilacja laserowa wzbudza w nas wiele kontrowersji. Z jednej strony boimy się nieznanego zabiegu. z drugiej marzymy o gładkiej skórze bez długiej pielęgnacji. Laserowe usuwanie owłosienia to świetny pomysł na pozbycie się w sposób trwały włosów z całego ciała.

Trwałe usuwanie owłosienia

Wybór stref, z których można usunąć owłosienie jest różny i zależny od salonu. Nie wolno jednak usuwać owłosienia z bardzo delikatnych miejsc. Najczęściej owłosienie usuwane jest z pach, nóg, strefy bikini, a nawet twarzy. Zabieg jest bezbolesny i ma świetne efekty. Widoczne są po kilku zabiegach, najczęściej trzech. Pełne efekty można zobaczyć jednak dopiero po około 3-4 zabiegach. Na niektóre miejsca zabiegowe trzeba wykonać aż 10 zabiegów. Wiele zależy również od ilości owłosienia i jego grubości. Owłosienie grubsze trzeba naświetlać znacznie dłużej, jednak zabieg najlepiej sprawdza się u osób z ciemnym i nieco grubszym owłosieniem oraz jasną karnacją.

Laser ma nie tylko dobroczynny wpływ na skórę. w tym zabiegu ma za zadanie niszczyć melaninę zawartą we włosach oraz cebulki włosów, by nie mogły produkować już nowego owłosienia. Z każdym zabiegiem włosy są coraz bardziej kruche, aż do momentu kiedy same wypadają. Światło lasera dociera tylko w głąb skóry, dlatego nie podrażnia naskórka. Jest to nieinwazyjny sposób na depilację oraz zajmuje znacznie mniej czasu. Co najważniejsze to trwały sposób na pozbycie się owłosienia. Staje się ono coraz mniej widoczne, aż w końcu praktycznie znika, dzięki czemu nie będziemy musieli używać maszynki do golenia, czy kremu do depilacji. By zabieg był trwały należy go powtórzyć co 2-3 lata. Wtedy efekt utrzyma się na stałe.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Główne przeciwwskazania do zabiegu to:

  • złe samopoczucie i choroba
  • ciąża i karmienie piersią
  • nowotwór
  • rany i podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym
  • zażywanie leków fotouczulających

O przeciwwskazaniach należy porozmawiać z kosmetyczką przed zabiegiem. Ustala ona również z nami ilość zabiegów. Najczęściej jest ich co najmniej 5. Warto wybrać zabiegi w pakiecie, np. nogi wraz ze strefą bikini, by zaoszczędzić pieniądze.

Depilacja laserowa jest idealnym sposobem na pozbycie się owłosienia przed latem. To także świetne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo widoczne owłosienie na twarzy, ponieważ taki zabieg można z powodzeniem wykonywać na skórze twarzy, nawet w przypadku widocznych i grubych włosków.

Czego nie wolno, a co możemy robić po zabiegu?

Po zabiegu możemy wrócić do naszych obowiązków, ponieważ jest on nieinwazyjny.
Należy jednak unikać do czasu zakończenia zabiegów wszelkich peelingów, zwłaszcza z kwasami AHA na miejsce zabiegowe, basenów, sauny oraz opalania się. Zabieg dobrze jest więc zaplanować na jesień albo zimę, kiedy operacja słoneczna jest znacznie mniejsza. Warto także stosować kosmetyki zalecone przez kosmetyczkę. Będą to najpewniej kremy nawilżające z kwasem hialuronowym oraz oparte na naturalnych składnikach, bez substancji konserwujących, czy wysuszających. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona. Nie ma on jednak innych skutków i nie wywołuje alergii.

Czujesz zainteresowanie i chcesz spróbować zabiegu? Sprawdź:

Laserowe usuwanie owłosienia w Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 5