Co na cellulit na pośladkach?

Kształtne, piękne pośladki, to marzenie wielu kobiet, a także ich mężczyzn. Nasze pupy są bardzo narażone na powstawanie cellulitu. Czy możemy coś zrobić, gdy już nas dopadnie? Oczywiście! Zawsze istnieje rozwiązanie. Każda z nas może mieć pośladki, z których będzie zadowolona. Wymaga to od nas jednak trochę pracy oraz cierpliwości. Nie ma nic za darmo, a od samego leżenia nasz tłuszczyk może się jedynie zwiększyć.

Dieta, czyli nasz pierwszy rycerz

dieta na cellulit    Cellulit na pośladkach nie jest łatwym przeciwnikiem. Będziemy potrzebowali prawdziwego wojownika, który stawi mu czoła. Jest nim dieta. Wynika to z faktu, że za powstawanie pomarańczowej skórki odpowiedzialna jest tkanka tłuszczowa. Jej zredukowanie pozwoli nam skutecznie pokonać cellulit. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest poznanie naszego BMR. Do tego celu użyć możemy internetowych kalkulatorów. Co dalej? Czas zacząć liczyć kalorie. Jeżeli będziemy dostarczali mniej kalorii, niż wydatkujemy. Brakująca energia będzie pozyskiwana z naszej tkanki tłuszczowej. Nie możemy jednak redukować kalorii do zera. Nasz organizm potrzebuje energii do podstawowych czynności życiowych, pozyskuje ją właśnie z pożywienia. Sugerowane jest wytworzenie deficytu około 200/300kcal. Jest to optymalna liczba, po której obcięciu powinniśmy zacząć tracić na wadze. Co, jeżeli waga nie spada? Wtedy odejmujemy kolejne 100kcal. Waga w końcu zacznie spadać, a wraz z nią nasza tkanka tłuszczowa. Pamiętać należy jednak o dostarczaniu odpowiedniej ilości białka oraz tłuszczy. Białko jest dobrym sojusznikiem w walce z cellulitem. Minimalna ilość, jaką powinniśmy spożywać to 1,6g na kilogram masy ciała. Tłuszcze zajmują się regulowaniem naszego układu hormonalnego. Ich brak spowoduje poważne problemy zdrowotne. 1g tłuszczy na kilogram masy ciała będzie dla organizmu wystarczający. Ważne są także witaminy i minerały. Aby dostarczać wszystkich potrzebnych składników, jedzmy różnorodnie. Jeżeli nie chcemy liczyć kalorii, po prostu zacznijmy jeść zdrowiej. Odrzućmy słodzone napoje na rzecz wody, a zamiast pączka wybierzmy jabłko. Warto rozważyć także wizytę u dobrego dietetyka.

Aktywność fizyczna jako nasz sprzymierzeniec

Aby wspomóc zbawienny wpływ diety na nasz cellulit, należy zadbać także o aktywność fizyczną. Ważna jest ta spontaniczna, o której nie myślimy. Sprzątanie domu, spacer, wchodzenie po schodach, te wszystkie czynności wymagają od nas energii. Im więcej będziemy ich wykonywać, tym więcej kalorii spalimy. Wysiłek o charakterze wytrzymałościowym nie wymodeluje jednak naszej sylwetki. Pozwoli nam spalić tłuszcz, ponieważ wytworzy większy deficyt energetyczny. Jeżeli jednak chcemy nadać naszej sylwetce kształtów. Czas udać się na siłownie! Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie uczyni ona z nas mężczyzn. My jako kobiety nie posiadamy tak dużej ilości anabolicznych hormonów, odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. Nie wstydźmy się! Każdy przecież kiedyś zaczynał. Poszukajmy na siłowni trenera, który przygotuje specjalny program ćwiczeń, tylko dla nas. Ewentualnie możemy napisać do trenera personalnego w internecie. Trener ułoży nam plan treningowy i wytłumaczy wszystkie szczegóły. Warto się przełamać!

Kosmetyczna pomoc

Jeżeli w drodze po piękne pośladki potrzebujemy wszelkich możliwych środków. Warto wspomóc się kosmetykami na cellulit. Pomogą nam one zwalczyć nasz problem. Wybierać jednak należy rozsądnie, nie wszystkie działają. Część z nich zawiera szkodliwe dla skóry substancje. Dobrym wyborem będzie serum antycellulitowe Vialise. Jest to środek bazujący na naturalnych składnikach, a co najważniejsze, naprawdę działa! Przyjazny dla skóry, idealny dla osób, które cenią sobie naturalne metody. W połączeniu z dietą i treningiem da spektakularne rezultaty. Czas uczynić naszą pupę kolejnym cudem świata!

Jesteś zainteresowana(y)? Zobacz Dobry krem na cellulit – odpowiedni wybór kluczem do sukcesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 3