Świąteczna Gwiazdka Ceylon BOP1

Jedną z wielu mieszanek przygotowanych specjalnie z myślą o świętach Bożego Narodzenia jest Świąteczna Gwiazdka Ceylon BOP1.Nie dajmy się zmylić pozorom – nie jest to zwykła herbata lecz prawdziwy zbiorowisko różnych różności, takie święta w pigułce, oparte tylko o cejlońską czarną herbatę BOP1. Szczególnie dobrze w pamięci ją pijących odciskają się liście krzewów malinowych, które nadają jej lekko cierpki posmak trudny do opisania. Za znakomity zapach odpowiadają przede wszystkim goździki, migdały i płatki róży. Nie brakuje tu też oczywiście skórki pomarańczy tonującej kwaśne zapędy malin.

Jak każda cejlońska czarna herbata, Świąteczna Gwiazdka przygotowywana jest poprzez zalanie wrzątkiem 1 łyżeczki suszu na filiżankę a dwóch na szklankę i odczekanie 3-5 minut.

BOP1 to skrót oznaczający wykorzystanie w produkcji jedynie najlepszych całych, grubych liści herbaty. Zarezerwowany jest on tylko dla najlepszego suszu, o co dbają cejlońscy producenci i plantatorzy.

Cejlon to bardzo niezwykłe miejsce. Kiedyś wyspa ta słynęła z kawy lecz po zniszczeniu całości upraw przez nieznanego wirusa w połowie XIX wieku, Brytyjczycy rozwinęli tam produkcję herbaty na gigantyczną skalę. Ponad stuletnie skupienie się na uprawie krzewów herbaty pozwoliło cejlońskim plantatorom na stworzenie tak dobrych produktów, że kontrolują oni dziś ¼ globalnego rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 5