Herbata imbirowa

Oparta na cejlońskim suszu BOP1 imbirowa herbata została stworzona z myślą o eliminacji zmęczenia. Dlatego też jest idealna pod długim dniu pracy, zwłaszcza w jesienne i zimowe wieczory, do natychmiastowego postawienia na nogi. Charakterystyczny dla imbiru zapach, wzmocniony dodatkowo o siłę aromatu czarnej herbaty, działa niczym sole trzeźwiące a intensywny smak natychmiast przekazuje nową energię do mięśni. Nie należy się obawiać w żadnym wypadku zbyt silnego smaku imbiru, który dla wielu osób w nadmiarze jest nieprzyjemny – połączenie z czarną cejlońską herbatą zmiękcza go tworząc przyjemny relaksacyjny napój. Nie można pominąć też korzystnych skutków długotrwałego picia herbaty z imbirem. Przyprawa ta znana jest ze swoich właściwości wydłużających życie oraz pozytywnie stymulujących umysł pozwalając utrzymać dłużej sprawność umysłową.

Zaparzamy ją tak jak wszystkie cejlońskie i oparte o nie herbaty czyli wrzątkiem zalewamy 1-2 łyżeczki suszu na filiżankę i odczekujemy 3-5 minut przed piciem.

Warto zwrócić szczególną uwagę na oznaczenie „BOP1”, którym cejlońscy plantatorzy oznaczają tylko najlepszą herbatę uzyskiwaną ze zbioru dużych i grubych liści krzewów. Zapewniają one możliwość uzyskania najlepszego naparu bogatego zarówno w składnik odżywcze jak i pełną gamę smaku, która ukryta jest przecież we wnętrzu liścia a nie na jego powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4