Gorąca pomarańcza

Jedną z najciekawszych herbat stworzonych na bazie suszu cejlońskiego BOP1 jest Gorąca pomarańcza (Organic) stworzona wyłącznie na bazie produktów wyhodowanych na uprawach ekologicznych. Jest to mieszanka zawierająca w sobie bogactwo rodzynek i mirtu cytrynowego, w której dominuje jednak smak owoców żurawiny. Właściwie przygotowany napar będzie miał delikatnie słodki smak i będzie się unosił z niego zapach, w którym wyraźnie będzie można wyczuć pomarańczę. Właśnie ten aromat ma silne działanie rozbudzające lecz niespecjalnie pobudzające – jest to właściwość idealna na spokojne, trochę senne wieczory z bliską osobą lub lekturą.

Jeśli herbatę parzyć będziemy trochę dłużej (optimum to 3-5 minut) to jej silny smak zacznie w intrygujący sposób współgrać z zapachem.

Cejlońskie herbaty BOP1 to napoje, które parzy się przy użyciu suszu wyprodukowanego z całych, grubych liści herbaty w przeciwieństwie do produktów tworzonych tylko z małych listków zbieranych u szczytu krzewów. Nie są one aż tak delikatne ale dużo lepiej przenoszą walory smakowe charakterystyczne dla miejsca powstania herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =