Darjeeling FTGFOP1 First Flush

Darjeeling FTGFOP1 First Flush to „szampan wśród herbat” jak zwykli mawiać jej producenci oraz liczni miłośnicy na całym świecie. Twierdzenie to ukuło się głównie dzięki złocisto-bursztynowemu kolorowi naparu i bardzo delikatnemu smakowi. Przebija się w nim nuta kwiatowa oraz bardzo delikatny posmak muszkatu. Tak niepowtarzalne walory uzyskuje się głównie dzięki wyjątkowym warunkom uprawy – wszystkie plantacje, na których powstaje susz Darjeeling FTGFOP1 First Flush, znajdują się co najmniej 2.000 metrów nad poziomem morza.

FTGFOP to akronim świadczący o najwyższej jakości zbiorów. Znawcy napojów herbacianych nad Wisłą żartują sobie, że oznacza on „zbyt dobre dla przeciętnego szaraczka” co jest bezpośrednim nawiązaniem do starego angielskiego żartu tłumaczącego FTGFOP jako „Far Too Good For Ordinary People” czyli „o wiele za dobre dla zwykłych ludzi”. W rzeczywistości znaczy on, że do sprzedaży trafia herbata z najdelikatniejszych listków zbieranych u szczytu pączka czyli najlepsze, co może wyprodukować krzew herbaciany.

„First Flush” to z kolei potwierdzenie, że powstał przy wykorzystaniu pierwszego wiosennego zbioru. Właśnie ta pora uznawana jest za najbardziej odpowiednią do uzyskiwania delikatnych lecz wyrazistych herbat. Zebrany wtedy liście uznawane są za najszlachetniejsze.

Zaparzanie tej herbaty nie jest wbrew obawom wielu osób skomplikowane. Stosujemy po prostu jedną łyżeczkę suszu na filiżankę, wykorzystujemy przegotowaną wodę zaraz po wrzeniu i parzymy przez 3-5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 40