Assam FTGFOP Gentleman

Z odmiany herbaty Assam FTGFOP Gentleman uzyskuje się wyjątkowo aromatyczny i mocny napój. Na jego produkcję nastawiona jest aż połowa wszystkich indyjskich plantacji herbaty co musi świadczyć pozytywnie o jego nieprzeciętnych walorach. Assam FTGFOP Gentleman najczęściej pije się dla pobudzenia w porze śniadaniowej albo dla orzeźwienia w innych częściach dnia. Jej smak nie jest natarczywy i zazwyczaj można odczuć lekką słodową nutę. Również kolor świadczy o spójnym połączeniu siły i delikatności – herbata posiada wyraźnie czerwoną barwę z lekko ciemniejszym aspektem przywołującym w pamięci barwy wina.

FTGFOP to akronim świadczący o najwyższej jakości zbiorów. Znawcy napojów herbacianych nad Wisłą żartują sobie, że oznacza on „zbyt dobre dla przeciętnego szaraczka” co jest bezpośrednim nawiązaniem do starego angielskiego żartu tłumaczącego FTGFOP jako „Far Too Good For Ordinary People” czyli „o wiele za dobre dla zwykłych ludzi”. W rzeczywistości znaczy on, że do sprzedaży trafia herbata z najdelikatniejszych listków zbieranych u szczytu pączka czyli najlepsze, co może wyprodukować krzew herbaciany.

Zaparzać ją powinniśmy przez nie więcej niż 5 minut. Wrzątek zniszczy część aromatu dlatego wykorzystywana woda powinna być świeżo po przegotowaniu lecz nie mieć temperatury wyższej niż ok. 95 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1